Gurba, daj Pan 5

Krzysztof Gurba wykładowca między innymi w Wyższej Szkole Europejskiej im. Józefa Tischnera, Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II, prowadzi zajęcia z dziennikarstwa, filozofii.

Od niecałego miesiąca na Facebooku oprócz profilu Krzysztof Gurba, mamy również społeczność o nazwie „Gurba, daj Pan 5”. Zbieg nazwiska nie jest przypadkowy. Stoją za tym cztery studentki, które stworzyły na Facebooku społeczność o nazwie ”Gurba, daj Pan 5”. Jak wyjaśniają akcja ta ma pomóc zaliczyć im przedmiot, poprzez zrobienie sobie zdjęcie i wrzucenia go tablicę społeczności. W ramach projektu studenckiego muszą dobić do 10 000 fotek do końca maja!
Gurba daj Pan 5Pomysł tak spodobał się użytkownikom Facebooka, że do dnia dzisiejszego w galerii znajduje się już 6 albumów: Nasi wybawcy : ) <our saviours>, Posiłki z ekranu, Gurba obieżyświat a.k.a Gurba, Zdjęcia na osi czasu, Wasi pupile, Nasi wybawcy : ) <our saviours> cz. 2. Jak nazwy wskazują na niektórych zdjęciach zobaczymy koty, psy i inne zwierzęta, na innych znajdziemy osoby, które znamy z telewizji. Jest nawet zdjęcie radnych miasta Krakowa podczas sesji, na którym to zdjęciu widzimy zamiast porządku obrad – napis „Gurba daj Pan 5”.

Zdjęcie pochodzi ze strony Gurba, daj Pan 5.
Zdjęcie pochodzi ze strony Gurba, daj Pan 5.

Pomysł fenomenalny, a praca nad rozpropagowaniem strony jeszcze lepsza. Ogromna masa firm, które mają na FB strony od roku, dwóch lat, a nawet dłużej nie zebrały do dnia dzisiejszego nawet 1000 like`ów. Niektóre firmy angażują agencje PR, żeby wypromowały ich strony na Facebook`u. A tu Ania, Jola, Karolina i Sylwia, bo tak mają na imię twórczynie GdP5 w niecały miesiąc, zebrały prawie 5000 like`ow. I wszystko wskazuje, że pod koniec maja ich stronę będzie lubiło znacznie więcej osób niż teraz.