Fakro

Każdy z nas musiał się zetknąć z produktami tej firmy. Niektórzy z nas mają je w domu, inni z nas natomiast widzieli je w innych domach. W Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Geneza powstania firmy sięga 1986 roku kiedy to dzisiejszy prezes i właściciel Ryszard Florek założył w Tymbarku zakład stolarki budowlanej Florad.
Fakro5 lat później powstało pierwsze okno pod marką Fakro. W 1994 pierwsze okna trafiły na eksport. W ciągu kilku następnych lat Fakro otworzył swoje filie w Niemczech, Ukrainie, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Stanach Zjednoczonych, Słowacji, Chinach, Austrii. W 2008 roku posiadał 15% udziałów w produkcji okien dachowych na świecie, będąc największym producentem tych okien na świecie.

W kolejnych latach otworzył swoje filie w Szwajcarii, Japonii, Hiszpanii, Włoszech, Brazylii, Czechach, Irlandii, Danii. Fakro należy do jednych z najbardziej innowacyjnych polskich producentów. Posiada przeszło 100 patentów, a przychody wynoszą prawie miliard złotych.
Marka Polskiej GospodarkiSukcesy te spowodowały, że Fakro znalazło się grupie firm, które zaproszono do powstania grupy ambasadorów marki polskiej gospodarki.
http://youtu.be/30pzfCQXkbk