Telefon na wakacjach…

11 aplikacji, które uczynią twoje życie łatwiejsze przed wakacjami, w ich trakcie i po.
Czemu przed? Na to pytanie odpowie myTrip – Travel Organizer. Dzięki tej aplikacji zaplanujesz swoje wakacje z dokładnością do najmniejszego szczegółu.
najlepsze aplikacje androidBooking.com zapewne wielu powie, że to przeżytek, że dzisiaj rezerwuje się na AirBnb. Zapewne będą zachwalać tą drugą aplikację, tak długo dopóki nie zobaczą, że trafili na jakiś dramat, zamiast do pięknego taniego apartamentu.
Jeżeli nie wiemy, co warto odwiedzić w mieście, do którego jedziemy, co i gdzie warto jeść, to z pomocą przyjdą nam TripAdvisior oraz Foursquare. Pomimo, że są to całkowicie odmienne aplikacje dowiemy są dzięki nim, czy miejsce, które chcemy odwiedzić spodobały się naszym przyjaciołom, nieznajomym. Dzięki TripAdvisior możemy rezerwować również hotele, jednak pamiętajmy, że nie wszystkie hotele wykupują usługę rezerwacji przez ten portal właśnie.
Odnośnie Foursquare to bez sprawdzenia, w obcym mieście, restauracji w tej aplikacji, to nie wejdę do niej. Oprócz ocen i opinii Foursquare to również mapa z nawigacją jak dojść do danego miejsca. To również różnego rodzaju kategorie, według których możemy szukać interesujących nas miejsc.
Miejsca zarezerwujemy między innymi za pomocą takich aplikacji jak:
SeatGuru: Maps+Flights+Tracke aplikacja od TripAdvisior tylko zamiast wybrania najlepszego hotelu, wybierzemy najlepsze dla nas miejsce w samolocie, następnie je zarezerwujemy i kupimy.
DB Navigator to aplikacja narodowego przewoźnika kolejowego w Niemczech Deustsche Bahn. Prawdopodobnie najlepsza tego rodzaju aplikacja na świecie. Przeważnie każdy przewoźnik narodowy posiada lepszą, lub gorszą aplikacją do sprawdzania odjazdów, przyjazdów, dokonywania rezerwacji kupowania biletów.
Nie lubimy latać samolotem, ani jeździć pociągiem, za kocham jeździć samochodem to Fuelio okaże się niezbędną aplikacją dla nas. Dzięki niej obliczymy koszty za benzynę. Obliczenia te przydadzą się nam w szczególności, gdy podróżujemy w grupie znajomych. Dzięki tej aplikacji nie będziemy męczyć się, przeliczać, dzielić ile, kto ma się dołożyć na stacji benzynowej lub ma zwrócić później za benzynę.
Google Maps jedna ze standardowych aplikacji w telefonach z Android, która faktycznie się przydaje. Możemy w niej sprawdzić rodzaje tras, czy posiadają płatne odcinki dróg czy nie, gdzie jest teraz remont. A co najważniejsze pełni rolę darmowej, coraz lepszego systemu nawigacji.
Street View podobnie jak Google Maps. Masz telefon na systemie operacyjnym Google`a to masz również i tą aplikację. Przydatny podczas planowania listy zwiedzanych obiektów. Już na tym etapie możemy zobaczyć czy warto faktycznie zobaczyć dany zabytek czy nie.
Travel Calculator prosta aplikacja, która przeliczy za nas szybko i sprawie waluty.
Travel Diary aplikacja dla tych wszystkich, którzy chcą, lubią spisywać swoje doznania, przeżycia z odwiedzanych miejsc. Jednak nie chcą ich udostępniać na Facebooku tylko zachować dla siebie.