Move your imagination – tak się promuje Polska

Następca Creative Tension/Twórczej przekory. W założeniu zadaniem Move Your Imagination jest pokazanie Polski, jako państwa tętniącego życiem, oryginalnego, nowoczesnego, którego mieszkańcy są spontaniczni, gościnni, otwarci na nowoczesność, o niesamowitym talencie, zdefiniowani na profesjonalizm.

Same cechy to jednak nie wszystko – kampania będzie pokazywać Polskę, jako miejsce intrygujące, oryginalne, mające unikatowe w skali europejskiej walory turystyczne. Kampania ma stworzyć wyrazisty i przyciągający wizerunek Polski.

Move Your Imagination jest ogólnoświatowa kampania promująca Polskę. Jest stworzona w języku francuskim, niemieckim, angielskim. W strategii kampanii jest adresowana przede wszystkim do mieszkańców Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Obecna kampania Polski jest typu 360 stopni – telewizja, magazyny opiniotwórcze, www, display, outdoor, wykorzystuje również outdoor typu Ambient i Guerilla.

Wchodząc na stronę www.poland.travel zobaczymy, że Polska promuje się, jako kraj, który jest młody duchem, kreatywny, potrafi odważnie stosować nowoczesne rozwiązania, a w dodatku inspiruje. Jest miejscem gdzie można uprawiać sport: kolarstwo, horse riding, windsurfing and kitesurfing, mountains trekking, kayaking, canoeing, rafting, yachting, golf.

Polska promując się przykłada dużą wagę, żeby turysta zobaczył, że w Polsce może się zregenerować i odpocząć.

Na promocję Polski mają również wpływ imprezy, jakie się już odbywały jak i te, które będą się odbywać w przyszłości:

2011 Targi ITB

2011 Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej

2012 Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej mężczyzn

2014 Mistrzostwa Świata w Siatkówce mężczyzn

2016 Mistrzostwa Europy w Piłce ręcznej mężczyzn

2016 Światowe Dni Młodzieży

2017 The World Games – Igrzyska Sportów Nieolimpijskich

jak również, o jakie imprezy Polska się ubiegała lub teraz się ubiega

2012 Expo we Wrocławiu

2022 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Krakowie

Projektując logo kampanii chciano podkreślić elementy, dzięki którym Polska się wyróżnia. W związku z tym na logo kampanii zobaczymy pomnik Chopina, literę „Ł”, wieże kościoła Mariackiego, Pałac Kultury, logo „Solidarność”.

Move your imagination marketing

Spot promujący kampanią Polski – Poland – Feel Invited, od dnia premiery do dziś został obejrzany  712.100 razy. Czyli ilość otwarć jest bardzo mała, z drugiej strony, nie ma, co się chyba dziwić, ponieważ nie znam osoby, której ten spot by się podobał.

Najpopularniejszy film o Polsce, jaki znalazłem na YouTube ma prawie 2.000.000 odtworzeń i znajduje się na profilu Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu, a nosi tytuł The animated history of Poland. Film został stworzony na Expo 2010. Twórcą filmu jest Tomasz Bagiński.

W Move Your Imagination uderzyła mnie jedna rzecz przyglądając się plakatom obecnej kampanii, na myśl przyszły mi dwie kampanie Hiszpanii z przed kilku lat: Spain Marks i  Smile you are in Spain. Wizualizacja obu kampanii została stworzona w podobny sposób. Tło, logo Hiszpanii, zdjęcie regionu, miasta, zarys Hiszpanii, umiejscowienie Brandline`u i tak dalej.

W galeriach poniżej możemy porównać plakaty obecnej polskiej kampanii z plakatami hiszpańskiej kampanii Spain Marks oraz Smile you are in Spain.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.